19.12.2023 o godzinie 9:00 spotykaliśmy się w Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym w Wieżycy 1 na spotkaniu podsumowującym realizację zadania „Parasol dla aktywnych”
Spotkanie pt.: “NAM NIE JEST WSZYSTKO JEDNO” to przede wszystkim głos młodzieży aktywnej w powiecie kartuskim z którą działaliśmy przez ostatni rok, ale zaplanowaliśmy na ten dzień też ciekawe rozmowy i prezentacje.
Specjalnymi gośćmi byli @Przemek Staroń i Iwona Woźniewska
Iwona Woźniewska – psychotraumatolożka, suicydolożka. Członkini Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego oraz Association for Contextual Behavioral Science. Terapeutka ACT, fanka młodych i współpracy z nimi, czasem animatorka młodzieżowa, a w szczególności towarzyszka w kryzysie. Współpracuje jako ekspertka ze stacją TVN Style, komentując i wyjaśniając rzeczywistość młodych ludzi. Założycielka i prezeska Stowarzyszenia 180 Stopni, koordynatorka pracy dwóch Youth Pointów – Placówek Wsparcia Dziennego w Gdańsku i w Gdyni. Prywatnie troszkę wariatka, normalizująca depresję cudzą i własną.
https://www.facebook.com/stowarzyszenie180
Przemek Staroń – psycholog, wykładowca, trener i edukator, autor bestsellerowej serii “Szkoła bohaterek i bohaterów”. Nagrodzony przez Komisję Europejską twórca Zakonu Feniksa, tutor ponad 50 olimpijczyków z filozofii. Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020, Członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050. Twórca #utrzy, wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” i konkursie o Nagrodę im. Janusza Korczaka, nagrodzony LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award, zasiada w Radzie Eksperckiej infuture.institute Natalii Hatalskiej oraz w Radzie Mentorskiej Funduszu Stypendialnego Fundacji Rafała Brzoski, ambasador Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, programów Fundacji Digital University: Be. Eco i Be. Net
Transmisja z konferencji była udostępniona uczestnikom, natomiast pod poniższym linkiem możecie zobaczyć jak to wyglądało
_______________________________________
Realizacja zadania „Parasol dla Aktywnych” jest finansowana ze środków NIW-CRSO, w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.